NOVINKY

Naše Veterinární klinika spolupracuje s firmou GLANDEX. 

CO JE TO GLANDEX?
Glandex je doplňkové krmivo, speciálně vyvinuté pro psy, kteří mají problémy s análními žlázkami.
Glandex obsahuje dokonale vyvážené množství vlákniny a dalších klíčových složek důležitých pro prevenci nejčastějších příčin problémů s análními žlázkami a podporu jejich přirozeného vyprazdňování. 

Co jsou anální žlázky?

Anální žlázky jsou dva váčky po stranách konečníku. Při normální funkci se z nich spolu se stolicí průběžně vylučuje sekret.

Jaké působí komplikace?

Pokud se ale ucpou, psovi nastává silný diskomfort. Je to předzvěst pravidelných návštěv veterináře a v nejhorším i chirurgického zákroku.
Ucpáváním análních žlázek trpí především menší plemena a psi ve městech (buldočci, kavalíři, maltézáčci, yorkšíři, jezevčíci, psi s krátkým ocasem a společenská plemena).

Vymačkávání psa stresuje

Standardní procedurou je pravidelné vymačkávání - veterinář mechanicky vymáčkne zapáchající sekret zvnějšku nebo zevnitř. Stresuje to pejska a pohodlné to není ani pro veterináře.
Při neléčení nebo zanedbání příznaků může dojít až k tvorbě abscesů přímo ve žlázkách. V nejhorších případech je nutné podstoupit operaci a anální žlázky chirurgicky odstranit.

Pokud pes sáňkuje, není to úsměvné

Je to signál možných potíží s análními žlázkami.

Je možné tomu předejít?

Jak může majitel postupovat, aby žlázky zklidnil a skončil s nepříjemným mechanickým vymačkáváním nebo dokonce předešel chirurgickému zákroku?

Zdroj: www.glandex.cz